çilingir

Günlük yaşamda birçok farklı nedenden dolayı kilit değiştirilir. Hırsızlık saldırıları, kilidin zamanla eskimesi, kilidin içinde anahtarın kırılması gibi nedenler kilidin değiştirilme nedenleri arasındadır.

Üsküdar çilingir hizmetleri ile kapı ve otomobil kilitleri en kaliteli kilit markalarının ürünleri ile değiştirilir. Kilit değiştirme uzmanlık gerektiren bir iştir. Kilit değişimi esnasında kapının ve kilit yuvalarının zarar görmemesi gerekir.

Kapı ile uyumlu kilitler seçilmeli ve kilidin tüm kapasitesi ile kullanıldığından emin olunmalıdır. Üsküdar gibi güvenliğin oldukça önemli olduğu bir şehirde kilit değiştirme işleri güvenilir ve usta çilingirlere yaptırılmalıdır.

Kapı Açma

İnsan çeşitli sebeplerden dolayı anahtarlarını evde unutabilir. Alelacele evden çıkmak veya çıkarken dalgın olmak gibi. Anahtarını yanına alıp dışarıda kaybetmek de insanın başına gelebilecek durumlar arasındadır. Böyle durumlarda soğukkanlılık korunmalıdır. Üsküdar çilingir hizmetleri ile kapıya ve kilide zarar vermeden kapı açılabilir. Böylelikle sonradan meydana gelebilecek ekstra masraflardan da korunulmuş olunur.

Çilingirlik ustalık ve profesyonellik isteyen bir meslektir. Çilingirlik ile uğraşan kişilerin lisans sahibi ve anahtarcılar ve çilingirciler odasına kayıtlı zanaatkarlar olmaları gerekmektedir. Bu zanaatkarlar haricindeki güvenilir olmayan kişilere kapı açtırma işlemi yaptırmak kapının ve kilidin zarar görmesiyle daha da kötüsü hırsızlık ve gasp gibi olaylarla sonuçlanabilir.

Nöbetçi Çilingir

Üsküdar gibi kozmopolit bir ilçenin parçası olan bölgelerde hayat gece gündüz devam eder. İnsan çeşitli aktiviteler için eve geç gelme durumunda kalabilir. Gece geç saatlerde kapıda kalma durumunda kalındığında kapı açma işlemleri nöbetçi çilingir aracılığıyla yapılır. Her çilingir yedi gün yirmi dört saat anlayışıyla hizmet vermeyebilir.

Üsküdar çilingir hizmetleri ile günün her saati yardım çağrılarına yanıt bulunabilir. Nöbetçi çilingirler saat kaç olursa olsun destek çağrısına yanıt vermeli ve ortalama yirmi dakika içinde kapıda kalan kişiye yardım ulaştırmalıdır.

Anahtar Kopyalama

Anahtarların birçok geçerli nedenden ötürü kopyalarının oluşturulması gerekmektedir. Aynı evde yaşayan her bir aile ferdinde evin anahtarının bulunması gerekir. Kaybetme ihtimaline karşı güvenilir bir komşuya evin yedek anahtarı bırakılır. Yine kaybolma ihtimaline karşı otomobilin yedek anahtarı saklanır. Tüm bu sebeplerden dolayı anahtar kopyalama işlemleri başlıca çilingirlik işlemlerinden biridir.

Anahtar kopyalama çilingirlik işleri arasında en çok güven isteyen iştir. Kopyalama işlemini yapan kişinin anahtarın kopyasını kötü niyetle ve amaçla kullanabilecek biri olmaması gerekir. Üsküdar çilingir hizmetleri ile anahtar kopyalama işlemleri güvenilir eller tarafından yapılır.

Dolap Kilidi İşlemleri

Çilingirlik işlerini yalnızca kapı ve otomobil kapı ve kilitleri üzerinde düşünmemek gerekir. Kilit kullanılan her yerde çilingirlik işi vardır. Evde, ofiste, okulda, spor salonları ve merkezlerinde, kamu kurumlarında kilitlenme özelliği bulunan dolapların ve çekmecelerin kullanımı yaygındır. Bireysel eşya güvenliğinin sağlanmasında oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

Kilit bozulması ve anahtar kaybolması gibi dezavantajları da mevcuttur. Üsküdar çilingir hizmetleri ile bu dezavantajlar ortadan kaldırılabilir. Dolap kilidinin açılması sırasında dolap ve dolap kapaklarına zarar verilmemelidir. Kilidi değiştirmeden açmak mümkünse bu yol tercih edilmelidir. Kilide uygun anahtar daha sonradan temin edilmelidir. Aynı hassasiyet antika kilit işlemlerinde de gösterilmelidir.

Antika kilitler çoğunlukla paslanır ve işini yapamaz hale gelir. Kilit sahipleri ise sembolik de olsa bu kilitlerin işlerini yapmalarını isterler. Çünkü bu kilitler çoğunlukla yadigardır ve manevi hatıraları vardır.

Usta ve zanaatkar çilingirlerin elinde bu kilitlerin bakımı titizlikle yapılır. İşlevsel bir şekilde kullanımları sağlanır. Çilingirlik sağlam bir eğitim ve deneyim isteyen bir meslektir. Bu bağlamda çilingirlik hizmeti alınırken alanında saygın ve seçkin kişilere güvenilmelidir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2024 Çilingir Servisi 7/24

İletişim

Başvuru Formu

Gönderiliyor
Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın
Bilgilerinizi Unuttunuzmu?