Yangın kapılarına emniyet mili ve emniyet kilidi

Yangın kapılarına emniyet mili ve emniyet kilidi kapılarınızı güven altına alıyor.Son zamanlarda genellikle yeni binalarda lüks çelik kapılar olmasından dolayı hırsızlık olayları daha kolay olan yangın kapılardan yaşanmaktadır. Peki neden yangın kapılarını seçiyorlar.? Sebebi şu yangın kapılarında olan kilit çok basit bir dil sistemi olduğu için bir tornavida ile çok basit açılmaktadır. Bunun için mutlaka kale emniyet kilidi takılması gerekiyor. Yalnız kilidi taktırdıktan sonra mutlaka menteşe tarafına mutlaka emniyet mili taktırmalısınız. Çünkü hırsızlar kilit tarafından kapıyı açamayınca menteşeleri söküp kapıyı ters taraftan açıyorlar. Resimde gördünüz gibi bu millerden taktırmalısınız.

 

Emniyet Mili

Yangın kapılarınıza ucuza basit sürgü takarak önlem aldık diye sizlere bilgi veriyorlar fakat o sürgüler ne kadar güvenli olabilir. Yangın kapılarınıza sadece sürgü takıp kilit takmaya gerek yok diyorlarsa kapınız güvende değildir. Alt tarafta görmüş olduğunuz sürgü tek başına kapınızı korumaz. Sebebi sürgüyü kapınıza vida ile montaj yapıyorlar ve kapının sacı ince olduğu için vida yerlerinden çıkıyor. Yangın kapınızı emniyete almadan önce bizden mutlaka bilgi alın. 

sürgü

Yangın kapınıza ucuz olsun diye böyle basit önlem almayınız. Piyasada bu işi sadece sürgü takarak kapınıza önlem aldık korkmayın diyen bir çok usta var. Müşteride bu kişilere itimat ediyorlar ve daha sonrasından kötü hüsrana uğruyorlar. Siz değerli müşterilerimizi buradan uyarmak istedik. Güvenlik kapıdan başlar ve bunun için işinizi profesyonel kişilere bırakın. Yangın kapılarınıza emniyet kilidi ve emniyet milini mutlaka takılmasını isteyin.

 

Yangın kapılarına emniyet mili ve emniyet kilidi

Yangın kapılarına emniyet mili ve emniyet kilidi resimde’de gördüğünüz gibi güvenli hale getirilmiştir. Doğru montaj ve kilit ailenizi ve sevdiklerinizi  kötü durumlardan korur.

Yangın Kapılarınıza Takılması Geren Kilitler;

  • Kale üç turlu kancalı kilit
  • Kale üç milli kilit
  • Kale fişeli kasa kilidi
  • Emniyet mili
  • Kale dönerli kilit

Unutmayın ucuza yapılan iş eksik iştir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2024 Çilingir Servisi 7/24

İletişim

Başvuru Formu

Gönderiliyor
Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın
Bilgilerinizi Unuttunuzmu?